Ahmet Mümtaz Taylan ile İnsanlar İkiye Ayrılır; Tezgaha Gelenler ve Gelmeyenler

  • Tarih: 19 Mart 2019 Salı
  • Mekan: Elite World İstanbul Hotel
  • Süre: 19:00 - 22:00
  • Katılım Bedeli: 450 TL

Elif Dağdeviren Moderatörlüğünde…

“Haklı Olma” uğruna “Mutlu Olma” imkanını tepenlerimiz bir kere daha düşünmeli.

Malum, durmuş saat bile günde iki kez haklı çıkabiliyor.

Tüm insanlar için en güzel dileğim; “Her bir birey hayat kadar kusurlu olabilsin.” diyor Taylan…

Her el, aynı malzemeden, bir biçimde pişirilebilecek bir hamur yoğurur. Gelgelelim, nedense işte, bazı elin hamuru daha lezzetli olur  derler ya, Ahmet Mümtaz Taylan’da sohbetimizde hatalarıyla, suçlarıyla, haksızlıkları ve savunduklarıyla insanları ve insanlığı kendi uslubuyla değerlendirecek.

Konuşmacı Biyografisi

Ahmet Mümtaz Taylan

Ahmet Mümtaz Taylan, 12 Eylül 1965 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Gazi Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Oyunculuk Tiyatro Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldu. 1989 – 1993 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Devlet Tiyatrolarında çeşitli zamanlarda, sanat yönetmeni yardımcısı, sanat yönetmenliği, genel müdür danışmanlığı gibi görevler üstlendi.

Devlet Tiyatrolarında 18 yıl süreyle; oyuncu, yönetmen, sanat yönetmeni, genel müdür danışmanı ve kurucu üyesi olduğu Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği DETİS’de çeşitli dönemlerde Genel Sekreter, Genel Başkan görevlerini üstlendi. 2006 yılında Devlet Tiyatrolarından istifa ederek ayrıldı.

Ankara Üniversitesi Dil-Tarih ve Coğrafya Fakültesi (DTCF) Tiyatro Bölümü ve TRT Çocuk Tiyatrosu’nda eğitmenlik yaptı. Birçok kültür-sanat dergisi ve internet sitelerinde yazıları yayınlanmaktadır.

2000 yılında sanat hayatına adım atan Ahmet Mümtaz Tayla; Hayat Şarkısı Yılan Hikayesi, Kurşun Yarası, Avrupa Yakası, Ezo Gelin, Leyla ile Mecnun, Behzat Ç., Kötü Yol, Güzel Köylü gibi diziler de rol almıştır.

Ahmet Mümtaz Taylan, 2007 yılında yine kendisi gibi oyuncu olan Ayçin İnci ile evlendi. 21 Mart 2012 tarihinde boşandı.  Ahmet Mümtaz Taylan’ın Ayşe Dilan Taylan isminde bir kızı bulunuyor.

  • Etkinliğimiz 19.00 - 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek olup kahve molası ve ikramlar dahil katılım kişi bedeli 450 TL’dir.

  • Kayıt için kayıt formu doldurulması ve formda yer alan banka hesap numaralarına ödemenin yapılması gerekmektedir.

  • Kayıtlar form ve ödeme önceliği dikkate alınarak kontenjanlandırılacaktır.