Betül Arım ile Bir Yaşama Sanatı Sohbeti: Dışarıda Hiçbir Şey Var!

  • Tarih: 5 Mayıs 2019 Pazar
  • Mekan: Elite World İstanbul Hotel
  • Süre: 14:00 - 17:00
  • Katılım Bedeli: 450 TL

Elif Dağdeviren Moderatörlüğünde…

Betül Arım sohbetinde, hepimizin tek ve biricik olduğunu, bize armağan ve emanet edilen bu muhteşem varlığın farkına varmamızı, kendimize verebileceğimiz en büyük armağanın kendimizi bilmek, tanımak ve var etmek olduğunu, bilinçaltımızın bizi nasıl yönettiğini, anda ve sevgide kalmanın yaşamımızı nasıl değiştirdiğini, hastalıkları nasıl yenebileceğimizi,daha pek çok şeyi kendi yaşamından örnekler, hikayeler ve şiirlerle eğlenceli bir dille anlatıyor.
“Dostumuz da düşmanımız da biziz, bizi bizden başka engelleyen yok, hayatla kavga etmek yerine onunla şarkı söyleyip dans edebiliriz, seçim sizin”… diyor Betül Arım…

Yaşamı bir sanat haline getirerek yaşamayı mümkün kılacak püf noktalarını konuşacağımız bu güzel etkinliğimize bekliyoruz sizleri…

Konuşmacı Biyografisi

Betül Arım

Babasının görevi nedeni ile Tunceli Çemişgezek’te doğdu. Çocukluğunu Anadolu’nun çeşitli şehir ve kasabalarında geçirdi. Ailesi aslen Edremitli olan Betül Arım, lisede İngilizce dersinden zorlanınca edebiyata olan ilgisini bilen yakınlarının önerisi ile İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü sınavına girdi ve kazandı.
973’de henüz konservatuvar 3.sınıf öğrencisiyken İstanbul Şehir Tiyatrosu’na girdi. 2004 yılında kendi isteği ile emekli olana kadar Şehir Tiyatrosu’nda, ‘Lüküs Hayat’, ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Kral Lear’, ‘Susuz Yaz’ ve ‘İçerdekiler’ gibi oyunlar başta olmak üzere so’den fazla oyunda yer aldı. ‘Aşk-ı Memnu’ oyunundaki “Firdevs Hanım” rolü ile Avni Dilligil En İyi Yardımcı Kadın oyuncu ödülünü aldı.

Betül Arım Türkiye’nin önde gelen seslendirme sanatçılarından biridir. 197o’li yıllardan günümüze yüzlerce film, dizi ve reklamda seslendirme yapmıştır.
Bir çok televizyon dizisinde rol alan Arım, içlerinde ‘Vizon tele’, ‘Yol’, ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ün de bulunduğu ıo’dan fazla sinema filminde yer almıştır. 2006 yılında TRTz’de 80 bölüm süren ‘Göz Önünde’, 2010 yılında Tempo TV’de 120 bölüm süren ‘Betül Arım’la Ben de Varım’ isimli kültür, sanat ve yaşam programlarını canlı olarak sunmuştur.

Betül Arım sinema, televizyon ve seslendirme çalışmalarının yanı sıra pek çok kurumsal firmaya ‘Yaşama Sanatı’ seminerleri vermektedir.
20 Mart 2017’den itibaren ‘Dışarda Hiçbir Şey Var’ adlı, tek kişilik yaşama sanatı gösterisini tiyatro sahnelerinde sergilemektedir. Oyuncular Sendikası üyesidir.

  • Etkinliğimiz 14.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olup kahve molası ve ikramlar dahil katılım kişi bedeli 450 TL’dir.

  • Kayıt için kayıt formu doldurulması ve formda yer alan banka hesap numaralarına ödemenin yapılması gerekmektedir.

  • Kayıtlar form ve ödeme önceliği dikkate alınarak kontenjanlandırılacaktır.