TARİH

24 Mayıs 2019 19.00 – 21.00

KATILIM ÜCRETİ

150 TL

ETKİNLİK MEKANI

Bahariye / Kadıköy

ÇİN DAMASI İLE İŞ STRATEJİLERİ GELİŞTİRME ATÖLYESİ

Grup Dayanışması – Takım Çalışması – Zaman Yönetimi – Planlama Becerisi – Problem Çözme – Yaratıcılık – Motor Kas Geliştirme Becerileri – Multiple Task Management, Aynı anda çok iş yapabilme ve koordinasyon becerisi –  Karar Verme – Ezberbozan Oyuncak …

Drama Çalışması ve Müsabaka…..

iş strateji geliştirme  atölyesinin mastermind  ve çin daması ayağından ilki ….

Çin damasının tarafları potansiyel  bir  “Strateji ve İş Geliştirme Süreç Yöneticisi”dir

Kişinin, kurumunun, takımın ya da işin hedeflerine ulaşabilme yolunda yanlış bir hamle pahalıya mal olabilir. Ama düzeltilebillir de  Algılarımız ve  belleğimiz seçici olup; bir grup  veri ve   bilgiye  yönelirken  diğerlerine sırt çevirebilme eğilimindedir.  Olgular, Nesneler, kişiler veya olaylara yeni bir bakış açısı gerekiyor yaşamda  ve kurumsal hayatta başarıyı yakalamak için . Bunun için dikkat toplama ve konsantrasyon sağlama yolu içinde yer aldığımız olgu, olay, ve oyunların  süreçlerine hakim olarak  İşitsel görsel yanlarını ve algılamaları geliştirmek hayli mühimdir. Bunun yanısıra   dinamik problem tanımlama yöntemleri belirlemek , düğüm atma, düğüm çözme, kördüğüm etme tekniklerinin iyi kavranması gerekmektedir.

Konvansiyellerini yanısıra çağdaş ilke, yöntem ve araçlarının kullanımı yoluyla  risk alarak hızlı  tırmanan mı kazanacak acaba oyunları müsabakaları ve yarışları, yoksa bütüncül bir bakışın stratejide önemi var mı.? İçinde yer aldığımız olgu gerçekte bir yun mudur  ?piyasanın analiz edileceği oyun sahasında 64 adet kare var Çin daması bir alan oyunudur. Ama her tip mücadele esasen masada kazanılır. Peki kazanımların çıktısı nedir?

8×8lik bir tahtada  9 siyah ve 9 beyaz taşla oynanır. Taşların arasında herhangi bir hiyerarşi bulunmaz, bütün taşlar eş değerdedir;  Tahtada sola  ve  yukarı akış yönünde ilerler.

Üretimden, planlamaya, kalite kontrolden koordinasyona, satış ve pazarlamadan finansa pek  çok fonksiyonel  alanda rekabet üstünlüğü ve  kendi lehine  müspet neticeye ulaşma yolunda süreçlere hakim olma arayışındaki İnsan için Strateji oyunları,sadece şehirler kurup , Ordulara komuta etmekten ibaret mi sanırız?  kişisel ve kurumsal değişim ve dönüşüm  için planlanan stratejinin bir gerekliliği olan parçaları birleştirmek için lego ya da puzzle mıdır bize gerekli olan? Belki de değil. Odaklanma becerisi önemli midir I stratejileri geliştirmede . Kesinlikle evet!

Gözden geçirme ve sürekli gelişmelerde hayat bulan Kurumsal  dinamizme ışık tutan bir eğlenceli ve akılcı bir aktivite mi gerek  Çin daması gibi.

Değişen pazar değişkenlerini ve dinamiklerini yorumlamak 19 taştan ibaret  bir strateji meselesi midir, SWOT analizini yapabilir misiniz ?: Stratejik planlama sürecinin idaresinde  yerinde ve doğru hamle çin damasının kaçınılmazı.   Karmaşık bir durum, oyun teorisi  ve  karar  analizleri oyunun belki de değer adı. harcanan emek ve uygulanabilirlik özelinde verimlilikle sonuçlanan   kayıplar kazançlar arasında görünür ve flu çizgileri ortaya çıkaran bu strateji oyununda taşlarınızın sayısı azalmaz  talar  yenilmez , yutulmazlar.

Atölye esnasında farkındalık kazanılan konu başlıklarından bir kaçı

• Dikkat Toplama Ve Konsantrasyon Sağlama Yolu İle İşitsel Görsel Yanlarını Ve Algılamalarını Geliştirmek
• Hafıza Gelişimi
• Gözlem Yeteneklerini Arttırmak
• Planlama Becerisi
• Bütüncül Bakış Açısı
• İşte Yaşamda Ve Kurumda Çeviklik
• Kestirmeden Gitmek Kolay Mı
• Oyun Teorisi
• Risk Yönetimine Bakış
• SWOT
• Analitik Düşünme Süreçleri
• İnsan Beyninin Kimyası
• Aniden Ortaya Çıkan Bir Sorun Ya Da Kriz Anında Ne Olacak
• Gözden Geçirme Ve Sürekli Gelişme
• Rekabet Üstünlüğü Analizi
• Vizyoner Bakış Açısında Strateji Geliştirme Ve Uygulama
• Üretimden, Planlamaya, Satış Ve Pazarlamaya Bir Çok Fonksiyonel Kişisel Ve Kurumsal Değişim Ve Dönüşüm Süreçlere Hakim Olmak Olma Becerisi
• Neden Strateji Ve İş Geliştirme Süreç Yöneticisi?

H.Çiğdem Yorgancıoğlu

Program Yürütücüsü

Boğaziçi Üniversitesi – İdari Bilimler Fakültesi İşletme – Ekonomi mezunu. Yeminli Tercüman – Bilişim, Telekomünikasyon ve Enerji, FMCG ve Genel Üretim ve Hizmet Sektörü Sözleşmeleri ile ilgili risk değerlendirme konusunda Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde Bilirkişi – Tedarikçi Denetçi – Sözleşme (Ticari) Risk & Kurumsal Danışmanı, Eğitimci, Boğaziçi Üniversitesi, Haliç vb. üniversitelerde Visiting Profesör olarak seminerler vermekte. Motivasyonel Konuşmacı. Dünya Gezgini (Toplam ziyaret edilen 100 ülke) – Resim ve Teatral Performans Sanatçısı. Yazar – Dalgıç – Lisanslı Yüzücü.
İngiltere de Hukuk sertifika programını tamamlanması sonrası 27 yıllık iş deneyimine sahip olup, çeşitli şirketlerde yöneticilik (Dış Ticaret Müd / Finans Müd), (Satınalma, Tedarik, Sözleşme Yönetimi) uzmanlık görevindeki deneyimine istinaden Bilgi Teknolojileri, İletişim, Telekomünikasyon, Gıda, FMCG, Lojistik, Farmakoloji, Dış Ticaret vb. sektöründe teknik satınalma, sözleşme riskleri ile ilgili “Paradigma Yaşam Boyu değişim” modülleri altında Yaratıcı düşünce ile değişime uyum ve Liderlik, İletişim, Kurumdaşlık, Vücut Dili ve Nefes Teknikleri, İkna ve Müzakere Teknikleri, İleri Müzakere teknikleri ve Diplomasi, Çatışma Çözümü, Zor Müşteri ve İnsan Yönetimi, Kişisel ve Kurumsal Dinamizm, Lojistik, Sosyal Medya, Çağrı Merkezlerinde Etkin İletişim Teknikleri, Stres Yönetimi, HR İşe Alım Mülakat Teknikleri, Etkin Tahsilat İkna Yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce eğitmenlik, mentorluk hizmeti vermektedir.

Beş kıtada dolaşan bir dünya gezgini ve aynı zamanda Türkiye, Yurt dışında sergiler / performanslarla sunum yapan, ülkelerin diplomatları büyük elçileri ya da çeşitli uygarlıkların kabileleri ile röportajlar yapan yurt dışında ülkemizi temsil eden bir sanatçı olan ve kariyer ile birlikte sıra dışı yaşam becerilerini, paradigma dışı düşünce sistemini hayatında bizzat uygulayarak yaşayan, dünya gezilerindeki deneyimlerini TRT de Seyyah programında ve konuk olarak katıldığı TV programlarında anlatan H. Çiğdem Yorgancıoğlu Barış ve Eğitim konulu çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile de uğraşmaktadır. Hali hazırda RICHLEND adlı NGO Platformun da kurucu ortağıdır.

İlk kitabı 2003`te yayınlanan Yorgancıoğlu’nun Nemrut Kommagene festivali anısına yazdığı şiirlerin CD ve kitap satış gelirleri Valilik tarafından Doğuda eğitime ve Turizm tanıtımına aktarılmaktadır. 2. Kitabı şu anda 65 bin öğrencinin ders kitabı olarak okuduğu, geliri yine 65 bin öğrenci ders gereçleri ve projelerine aktarılan bir kitaptır. Bu kitap yine Valilik tarafından Kültür yayını olarak basılmıştır. Çeşitli illerde Kültür Turizm Bakanlığı Valilik ve Belediyelerin düzenlemiş olduğu Uluslararası festivallere Konuşmacı, Eğitimci, Sanatçı ya da Jüri üyesi olarak katılan Yorgancıoğlu Türkiye’de eğitim, resim ve makalelerinde anagramları da kullanarak “Oulipo” tekniğini uygulayan ilk kişi olarak da tanınmaktadır. Türkiye’yi Büyükelçilik ve Ticaret Odası destekli olarak Yurt dışında temsil eden bir sanatçı ve eğitmendir.

Çalışmanın Şekli ve Katılım:

• Atölye, Davranış Bilimi Uzmanlarımız ve Fikir Önderlerimiz eşliğinde gerçekleşecektir.
• Atölye çalışmasının tüm malzeme ve dökümantasyonları programımıza dahildir.
• Kayıt önceliği kontenjan kısıt sıralamasına göre alınacaktır.
• Tüm katılımcılarımıza Mytology Gelişim Katılım Sertifikası tanzim edilmektedir.
• Kayıt formu ve Ayrıntı bilgi için web sitemizden online destek alabilir,
• 0850 840 0 545 nolu telefonumuzdan gelişim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bu Etkinliği Beğendiniz mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler:

16 Mayıs 2019

16 Mayıs 2019

16 Mayıs 2019