H. Çiğdem Yorgancıoğlu ile Çin Daması Atölyesi

  • Tarih: 5 Mart 2019 Salı
  • Mekan: Suadiye
  • Süre: 10:00 - 17:00
  • Katılım Bedeli: 750 TL + KDV

Anahtar Konular:
Grup Dayanışması-Takım Çalışması –Zaman Yönetimi-Planlama Becerisi-Problem Çözme-Yaratıcılık-Motor Kas Geliştirme Becerileri-Multiple Task Management Aynı anda çok iş yapabilme ve koordinasyon becerisi- Karar Verme – Ezberbozan Oyuncak …Drama Çalışması ve Müsabaka…..iş strateji geliştirme atölyesinin mastermind ve çin daması ayağından ilki ….

Çin damasının tarafları potansiyel bir “Strateji ve İş Geliştirme Süreç Yöneticisidir.

Kişinin, kurumunun, takımın ya da işin hedeflerine ulaşabilme yolunda yanlış bir hamle pahalıya mal olabilir. Ama düzeltilebillir de Algılarımız ve belleğimiz seçici olup; bir grup veri ve bilgiye yönelirken diğerlerine sırt çevirebilme eğilimindedir. Olgular, nesneler, kişiler veya olaylara yeni bir bakış açısı gerekiyor yaşamda ve kurumsal hayatta başarıyı yakalamak için . Bunun için dikkat toplama ve konsantrasyon sağlama yolu içinde yer aldığımız olgu, olay ve oyunların süreçlerine hakim olarak işitsel görsel yanlarını ve algılamaları geliştirmek hayli mühimdir. Bunun yanı sıra dinamik problem tanımlama yöntemleri belirlemek, düğüm atma, düğüm çözme, kördüğüm etme tekniklerinin iyi kavranması gerekmektedir.

Konvansiyellerinin yanı sıra çağdaş ilke, yöntem ve araçlarının kullanımı yoluyla risk alarak hızlı tırmanan mı kazanacak acaba oyunları müsabakaları ve yarışları , yoksa bütüncül bir bakışın stratejide önemi var mı.? İçinde yer aldığımız olgu gerçekte bir yun mudur ?piyasanın analiz edileceği oyun sahasında 64 adet kare var Çin daması bir alan oyunudur. Ama her tip mücadele esasen masada kazanılır.Peki kazanımların çıktısı nedir ?

8×8’lik bir tahtada 9 siyah ve 9 beyaz taşla oynanır. Taşların arasında herhangi bir hiyerarşi bulunmaz, bütün taşlar eş değerdedir; Tahtada sola ve yukarı akış yönünde ilerler

Üretimden, planlamaya, kalite kontrolden koordinasyona, satış ve pazarlamadan finansa pek çok fonksiyonel alanda rekabet üstünlüğü ve kendi lehine müspet neticeye ulaşma yolunda süreçlere hakim olma arayışındaki insan için strateji oyunları, sadece şehirler kurup, ordulara komuta etmekten ibaret mi sanırız? Kişisel ve kurumsal değişim ve dönüşüm için planlanan stratejinin bir gerekliliği olan parçaları birleştirmek için lego ya da puzzle mıdır bize gerekli olan? Belki de değil. Odaklanma becerisi önemli midir stratejileri geliştirmede? Kesinlikle evet!

Gözden geçirme ve sürekli gelişmelerde hayat bulan kurumsal dinamizme ışık tutan bir eğlenceli ve akılcı bir aktivite mi gerek Çin daması gibi.

Değişen pazar değişkenlerini ve dinamiklerini yorumlamak 19 taştan ibaret bir strateji meselesi midir, SWOT analizini yapabilir misiniz? Stratejik planlama sürecinin idaresinde yerinde ve doğru hamle çin damasının kaçınılmazı. Karmaşık bir durum, oyun teorisi ve karar analizleri oyunun belki de değer adı. Harcanan emek ve uygulanabilirlik özelinde verimlilikle sonuçlanan kayıplar kazançlar arasında görünür ve flu çizgileri ortaya çıkaran bu srateji oyununda taşlarınızın sayısı azalmaz talar yenilmez, yutulmazlar.

Atölye esnasında farkındalık kazanılan konu başlıklarından bir kaçı ;

Dikkat Toplama Ve Konsantrasyon Sağlam Yolu İle İşitsel Görsel Yanlarını Ve Algılamalarını Geliştirmek,
Hafıza Gelişimi,
Gözlem Yeteneklerini Arttırmak,
Planlama Becerisi,
Bütüncül Bakış Açısı,
İşte, Yaşamda ve Kurumda Çeviklik,
Kestirmeden Gitmek Kolay Mı?
Oyun Teorisi,
Risk Yönetimine Bakış,
SWOT,
Analitik Düşünme Süreçleri,
İnsan Beyninin Kimyası,
Aniden Ortaya Çıkan Bir Sorun Ya Da Kriz Anında Ne Olacak,
Gözden Geçirme ve Sürekli Gelişme,
Rekabet Üstünlüğü Analizi,
Vizyoner Bakış Açısında Strateji Geliştirme ve Uygulama,
Üretimden, Planlamaya, Satış ve Pazarlamaya Bir Çok Fonksiyonel, Kişisel ve Kurumsal Değişim ve Dönüşüm Süreçlere Hakim Olma Becerisi,
Neden Strateji ve İş Geliştirme Süreç Yöneticisi?

Konuşmacı Biyografisi

H. Çiğdem Yorgancıoğlu

Boğaziçi Üniversitesi – İdari Bilimler Fakültesi İşletme – Ekonomi mezunu. Yeminli Tercüman – Bilişim, Telekomünikasyon ve Enerji, FMCG ve Genel Üretim ve Hizmet Sektörü Sözleşmeleri ile ilgili risk değerlendirme konusunda Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde Bilirkişi – Tedarikçi Denetçi – Sözleşme (Ticari) Risk & Kurumsal Danışmanı, Eğitimci, Boğaziçi Üniversitesi, Haliç vb. üniversitelerde Visiting Profesör olarak seminerler vermekte.

Motivasyonel Konuşmacı. Dünya Gezgini (Toplam ziyaret edilen 100 ülke) – Resim ve Teatral Performans Sanatçısı. Yazar – Dalgıç – Lisanslı Yüzücü. İngiltere de Hukuk sertifika programını tamamlanması sonrası 27 yıllık iş deneyimine sahip olup, çeşitli şirketlerde yöneticilik (Dış Ticaret Müd / Finans Müd), (Satınalma, Tedarik, Sözleşme Yönetimi) uzmanlık görevindeki deneyimine istinaden Bilgi Teknolojileri, İletişim, Telekomünikasyon, Gıda, FMCG, Lojistik, Farmakoloji, Dış Ticaret vb. sektöründe teknik satınalma, sözleşme riskleri ile ilgili “Paradigma Yaşam Boyu Değişim” modülleri altında Yaratıcı düşünce ile değişime uyum ve Liderlik, İletişim, Kurumdaşlık, Vücut Dili ve Nefes Teknikleri, İkna ve Müzakere Teknikleri, İleri Müzakere teknikleri ve Diplomasi, Çatışma Çözümü, Zor Müşteri ve İnsan Yönetimi, Kişisel ve Kurumsal Dinamizm, Lojistik, Sosyal Medya, Çağrı Merkezlerinde Etkin İletişim Teknikleri, Stres Yönetimi, HR İşe Alım Mülakat Teknikleri, Etkin Tahsilat İkna Yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce eğitmenlik, mentorluk hizmeti vermektedir.

Beş kıtada dolaşan bir dünya gezgini ve aynı zamanda Türkiye, Yurt dışında sergiler / performanslarla sunum yapan, ülkelerin diplomatları büyük elçileri ya da çeşitli uygarlıkların kabileleri ile röportajlar yapan yurt dışında ülkemizi temsil eden bir sanatçı olan ve kariyer ile birlikte sıra dışı yaşam becerilerini, paradigma dışı düşünce sistemini hayatında bizzat uygulayarak yaşayan, dünya gezilerindeki deneyimlerini TRT de Seyyah programında ve konuk olarak katıldığı TV programlarında anlatan H. Çiğdem Yorgancıoğlu Barış ve Eğitim konulu çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile de uğraşmaktadır. Hali hazırda RICHLEND adlı NGO Platformun da kurucu ortağıdır. İlk kitabı 2003`te yayınlanan Yorgancıoğlu’nun Nemrut Kommagene festivali anısına yazdığı şiirlerin CD ve kitap satış gelirleri Valilik tarafından Doğuda eğitime ve Turizm tanıtımına aktarılmaktadır.

2. Kitabı şu anda 65 bin öğrencinin ders kitabı olarak okuduğu, geliri yine 65 bin öğrenci ders gereçleri ve projelerine aktarılan bir kitaptır. Bu kitap yine Valilik tarafından Kültür yayını olarak basılmıştır. Çeşitli illerde Kültür Turizm Bakanlığı Valilik ve Belediyelerin düzenlemiş olduğu Uluslararası festivallere Konuşmacı, Eğitimci, Sanatçı ya da Jüri üyesi olarak katılan Yorgancıoğlu Türkiye’de eğitim, resim ve makalelerinde anagramları da kullanarak “Oulipo” tekniğini uygulayan ilk kişi olarak da tanınmaktadır. Türkiye’yi Büyükelçilik ve Ticaret Odası destekli olarak Yurt dışında temsil eden bir sanatçı ve eğitmendir.

  • Programımız tam gün sürecek olup, 2 kahve molası ve bir öğle yemeği dahil katılım kişi bedeli 750 TL + KDV’dir.

  • Seminer kayıt kontenjan yoğunluğuna bağlı, Suadiye Merkezimizde ya da Suadiye Otel Toplantı salonlarında gerçekleşecektir.

  • Kayıt için kayıt formu doldurulması ve formda yer alan banka hesap numaralarına ödemenin yapılması gerekmektedir.

  • Kayıtlar form ve ödeme önceliği dikkate alınarak kontenjanlandırılacaktır.