Hande Tekerekoğlu ile Beslenme Semineri

  • Tarih: 9 Mart 2019 Cumartesi
  • Mekan: Suadiye
  • Süre: 10:00 - 17:00
  • Katılım Bedeli: 750 TL + KDV

Son yıllarda yapılan çalışmalarda beslenme tarzınızın bağışıklık sisteminizi ve bağırsak sağlığınızıı etkilediği kanıtlanmıştır. Düzensiz beslenme, yoğun iş hayatı, uykusuzluk ve stres gibi faktörler bağırsak sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bağırsak mikrobiyotasının kompozisyonu ve fonksiyonu, çeşitli faktörlerden etkilenmektedir. Bu faktörler arasında beslenme düzenlenebilir bir etmen olması nedeniyle büyük ilgi çekmektedir.

Bu eğitimde bağırsak sağlığının yaşam boyu nasıl değişiklik gösterdiği incelenecek, beslenme ile mikrobiyotanın birbirini nasıl etkilediğini gözlemleyeceksiniz. Bağırsak sağlığı ve bağışıklık sistemimiz arasındaki güçlü ilişkiyi kavradıktan sonra, teorik bilginin ötesinde günlük hayatınızda ve beslenmemizde nasıl değişiklikler yaparak bu ilişkiyi güçlendirebiliceğinizi keşfedeceksiniz.

Konuşmacı Biyografisi

Hande Tekerekoğlu

İlk ve orta öğrenimi Gaziantep’te tamamladıktan sonra %100 burs kazanarak Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandım. 3.5 senede tamamladığım üniversite eğitimimi tamamlayarak 2015 senesinden mezun oldum. Hiç ara vermeden Yeditepe üniversitesinde yüksek lisans öğrenimi gördüm; bu esnada Çamlıca Erdem Hastahanesinde çalıştım. 2017 yılında çalıştığım hastahaneden ayrılıp tam zamanlı olarak kendi kanatlarımla uçmaya başladım. Handelicious Online Danışmanlık ve Beslenme sistemini kurdum. 2018 Ocak ayında yüksek lisans öğreniminden mezun olarak Uzman Diyetisyen ünvanını kazandım.

Tüm bunlar sırasında instagramda bir blog kurup insanların bilinçli beslenmesi ve farkındalığını arttırmasına yönelik bilgi paylaşımı yapan, kendi hayatımı yansıttığım, tarifler ve videolar çekerek içeriğini zenginleştirdiğim bloğumu açtım. Bu blog sayesinde binlerce kişiye hitap edip mesleğimi uygulamak için ilham ve motivasyon buldum.
Bugün hala online danışmanlık sistemimle dünyanın dört bir yanında beslenme danışmanlığı vermenin yanında çeşitli konferanslar vererek doğru ve bilimsel bilgiyi akıl süzgeciyle, sürdürülebilirlik felsefesiyle yaymaya, bloğum aracılığıyla sağlıklı beslenme farkındalığını arttırmaya çalışıp emekle hayallerimi bir bir gerçekleştirmek için çabalıyorum.

  • Programımız tam gün sürecek olup, 2 kahve molası ve bir öğle yemeği dahil katılım kişi bedeli 750 TL + KDV’dir.

  • Seminer kayıt kontenjan yoğunluğuna bağlı, Suadiye Merkezimizde ya da Suadiye Otel Toplantı salonlarında gerçekleşecektir.

  • Kayıt için kayıt formu doldurulması ve formda yer alan banka hesap numaralarına ödemenin yapılması gerekmektedir.

  • Kayıtlar form ve ödeme önceliği dikkate alınarak kontenjanlandırılacaktır.