Lüset Kohen Fins ile Yaratıcı Yazarlık

  • Tarih: 20 Şubat 2019 Çarşamba
  • Mekan: Suadiye
  • Süre: 20:00 - 22:00
  • Katılım Bedeli: 450 TL

Metanoia Zihin Yogası teknikleriyle sıradışı hikâyeler üretme yöntemleri, önyargıları şifalandırma ve hayal gücü esnetme egzersizleri…

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin kurucusu Lüset Kohen Fins ile öykü, roman ve kısa hikâyeler üretmek üzerine sıradışı bir seminer…

Kurgunun matematiği hiçbir çağda, gerçeklere hiç bu kadar yaklaşmadı.

Hiçten yola çıkarak kendi varoluş hikâyenizi yazmak da hiç bu kadar heyecan verici olmadı.

Seminerimize bekliyoruz sizleri…

Konuşmacı Biyografisi

Lüset Kohen Fins

1970 İstanbul doğumlu Lüset Kohen Fins, 1997-2009 yılları arasında yayınladığı City Plus Istanbul dergisinin ardından çalışmalarına Amerika’da devam etti. New York’ta NYC Food & Mood adlı yüksek tirajlı bir kültür-sanat dergisini hayata geçirdikten sonra Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında aktif görev aldı. On Derin Ayak İzi adlı 518 sayfalık ilk romanını İngilizce olarak yazan ve kitabı bizzat kendisi Türkçe’ye çevirerek Türk okuyucularla buluşturan Lüset Kohen Fins, bu kitabıyla 2013’te Uluslararası HarperCollins Authonomy altın madalya ödülünü kazandı.

İkinci romanı Enginar Mevsimi’ni 2015’te çıkardı, ardından Hasta Bakıcı, Şarlatan ve Dahil adlı romanları yayınlandı. Metanoia adını verdiği hayal gücü egzersizleri ve zihin yogası teknikleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyada bir ilke imza atan Fins, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin desteğiyle kurulan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali danışma kurulu üyesidir. Bilgi Çağında İletişim ve Yeni Nesil İş Hayatı gibi birçok özgün projeye ev sahipliği yapmaktadır. Çağdaş Türk edebiyatına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla 2014’te Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ni kurmuştur.

  • Programımız 20.00 - 22.00 saatleri arasında sürecek olup, katılım kişi bedeli 450 TL’dir.

  • Seminer kayıt kontenjan yoğunluğuna bağlı, Suadiye Merkezimizde ya da Suadiye Otel Toplantı salonlarında gerçekleşecektir.

  • Kayıt için kayıt formu doldurulması ve formda yer alan banka hesap numaralarına ödemenin yapılması gerekmektedir.

  • Kayıtlar form ve ödeme önceliği dikkate alınarak kontenjanlandırılacaktır.