TARİH

28 Mayıs 2019 19.00 – 22.00

KATILIM ÜCRETİ

250 TL

ETKİNLİK MEKANI

Bahariye / Kadıköy

MASKELERLE SANAT TERAPİSİ - MASKE (PERSONA) ÇALIŞMASI
‘’Dışavurumcu Sanat Destekli Workshop’’

“…Şayet, uzunca bir müddet maske takarsan altındaki kişiliği de unutursun. Hayır, lütfen. Bu maskenin altında bir yüz mevcut , ancak o ben değilim. Bu maskenin altında kaslar var ve ardında kemikler. Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, bay creedy.
Ve fikirlere kurşun işlemez “ V For Vendetta
Açıkça ifade edilemeyen istek ve hislerin baskılarından yorulmuş dünyada emeğine yabancılaşmış insanın kendi yüzüne yabancılaşması tesadüf müdür acaba?
Kendi sıfatının hakikatinden uzak Sahte benlik ve kendilikler arasında , anlam arayışı” içindeki insana bir soru “yokluk” “var olmamak” mıdır? Maskeyi taktığınızda o an yüzünüzün yokluğu yüzünüzün hiç var olmadığının delili midir? Soyguncu maskesi takıyorsak eğer hayattan neyi çalabiliriz bu emanet olarak belli bir süre bırakıldığımız yerküre üzerindeki anlam arayışı yolculuğumuzda?

Persona başka insanlarla ilişki kurmak için taktığımız maskedir. Persona, çevremizdekilerin görüp tanıdığı yanımızdır. Persona, dünya ile ilişkilerimizi sağladığımız bir gerekliliktir, ilişkilerimizi basitleştirir.

Bu maskeyi bilinçli veya bilinçdışı takınabiliriz. İnsanlar, başkalarıyla etkileşime girdiklerinde çoğunlukla maske taktıklarını fark etmezler.

Başkalarını etkilemek, gerçek doğamız olduğunu düşündüğümüz yönümüzü gizlemek istediğimizde bu maskeyi takarız. Maskenin biçimi, anne babaların, öğretmenlerin, akranların beklentilerine, koşullamasına bağlıdır. Bir kültüre uyum sağlayabilmek, bir işi yapabilmek için personaya ihtiyaç duyarız. .

Maske yapmak çoğu zaman bireyin kendisini keşfetmesine yardımcı olur. 

Amaç:
Bu atölye maskeleri tanımaya ve anlamlandırmaya yönelik içsel bir yolculuğun hayatın olağan akışının kan dolaşımına nasıl nufuz ettiğini analiz etmek üzere bir farkındalık geliştirmeyi hedeflemektedir.
Katılımcılar kendi maskelerini hazırlar.

Çalışmanın Şekli ve Katılım:

  • Atölye, Davranış Bilimi Uzmanlarımız ve Görsel Sanat Yönetmenlerimizin eşliğinde gerçekleşecektir.
  • Atölye çalışmasının tüm malzeme ve dökümantasyonları programımıza dahildir.
  • Katılımcıların sanatsal yetenekleri olması aranmamaktadır, Atölye bir kişisel farkındalık atölyesidir.
  • Kayıt önceliği kontenjan kısıt sıralamasına göre alınacaktır.
  • Tüm katılımcılarımıza Mytology Gelişim Katılım Sertifikası tanzim edilmektedir.
  • Kayıt formu ve Ayrıntı bilgi için web sitemizden online destek alabilir, 
  • 0850 840 0 545 nolu telefonumuzdan gelişim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bu Etkinliği Beğendiniz mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler:

16 Mayıs 2019

16 Mayıs 2019

16 Mayıs 2019