Nisso Niyego ile Köpeklerle Fısıldaşarak Empatik Enerji

  • Tarih: 2 Mart 2019 Cumartesi
  • Mekan: Suadiye
  • Süre: 14:00 - 17:00
  • Katılım Bedeli: 450 TL + KDV

Köpeklerden korkuyor musunuz veya köpeğinizin ne demek istediğini yeterince anlamadığınıza mı inanıyorsun? O zaman sizi seminerimize bekliyoruz. Nisso Niyego ile köpeklerin psikolojilerini öğrenerek onlarla iletişime geçmenin önemini, ayrıca enerjimizin bizim ve köpeklerin hayatında ne kadar önemli olduğunu göreceğiz.
Köpekler, bize kıyasla enerji dünyasına çok daha açıktır. Bu onlara Tanrı tarafından içgüdü olarak verilmiş bir hediye. Şöyle ki, köpekler kendi dünyalarında hem birbirleriyle hem de insanlarla iletişime geçtiği zaman son derece samimi ve içtenler. Yani o an ne hissediyorlarsa (sevinç, endişe, korku vs) bize direkt gösteriyorlar. Fakat içten pazarlıklı veya samimiyetsiz bir şekilde köpek dostlarımıza yaklaşan herhangi bir kişi, sırf kendi enerjisi yanlış diye karşısındaki köpekte de negatif enerjiyi tetikler ve ardından istemediğimiz durumlarla karşılaşır. Oysa ki, biz enerjilerimizi biraz dengeli ve sakin tutmayı öğrenirsek bırakın karşımızdaki köpeği negatif duruma tetiklemeyi, aksine agresif veya mutsuz bir köpeği de rehabilite edebilir, sakinleştirebiliriz.

Köpeklerin evrimi ve genetik özellikleri üzerine birçok bilimsel çalışma yapılmıştır. Ancak insan enerjisinin doğrudan köpeklerin davranışlarını nasıl değiştirdiğiyle ilgili karşımıza yeteri kadar bilgi çıkmıyor. Peki o zaman tam olarak nedir bu enerji? Enerji aslında kendimizin farkında olmamız, farkındalığımıza uyanmamız ve yaşadığımız her zaman diliminde kim ya da ne olduğumuz; kısaca bütünlüğümüz. Köpekler birbirleriyle iletişimlerinde sürekli ve sadece enerjiyi kullanırlar. Birbirlerini isimleriyle değil, yansıttıkları enerjiyle tanırlar ve ona göre davranırlar. Aynı şekilde bizleri, yani insanları da enerjileriyle tanırlar. Diğer tarafta biz insanlar da enerjilerimizle iletişim kurarız – farkında olarak ya da farkında olmadan. Biraz daha yüzeysel bakacak olursak iletişimimizi konuştuğumuz lisanla gerçekleştirir, kendimizi kelimelerle ifade ederiz. Oysa köpeklerin kelimeleri yoktur. Onlar kendilerini hareketleriyle, gözleriyle, kulaklarının duruş şekliyle, kafasını ya da kuyruğunu nasıl tuttuğuyla kendilerini ifade ederler. Bunlar bizim için köpekleri çok net anlamamıza yardımcı olan basit ipuçlarıdır. Onları doğru anlamadığımız takdirde ise aramızdaki iletişim dengeli ve sağlıklı olmayacağından davranış bozukluklarının ortaya çıkması gayet normal olacaktır. Bu tarz durumlarda hatayı köpeğimizde değil, kendimizde görmeli ve onları doğru anlamalıyız.

Çoğu insan ‘enerji’ kavramına mesafeli olduğundan, iletişimde, hele ki köpeklerimizle iletişimde enerjinin önemini pek rahat kavrayamayabilir. Oysa köpeklerin inanılmaz işler başardığını hepimiz biliyoruz. Görme engelliler için özel eğitilmiş köpeklere, ya da kurtarma köpeklerine bir göz atın. Depremde göçük altında kalıp ses bile çıkaramayan insanları kurtaranlara ya da bomba bulan köpeklere bakın. Kuzey Kaliforniya’da yer alan bir kanser araştırma merkezinde köpekler özellikle akciğer kanserinin erken teşhisinde çok başarılılar. Peki o zaman enerjilere inanmayanlara şimdi bir kez daha soruyorum. Duyuları bu kadar gelişmiş ve inanılmaz işlere imza atan köpek dostlarımızın duyularının, bizim enerjimizi anlamak için yetersiz kalması size ne kadar mantıklı geliyor?

Konuşmacı Biyografisi

Nisso Niyego

1973 yılında İstanbul’da doğdum.1991 yılında ilk köpeğim POGO hayatıma girdi.1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Turizm İşletme Bölümü’nden mezun oldum.1999 yılında POGO Organization markası adı altında ilk gece kulübüm olan The Lab’i açtım.Ardından Plus ve Mushroom adlı mekanlar geldi.
POGO Organization olarak Paul Oakenfold’dan Boy George’a kadar birçok dj ve producer’ı Türkiye’ye getirdim. Daha sonra Tony Bennett, Duran Duran, The Exploited, The Good, The Bad & The Queen, Chris Botti,Roberto Fonseca, Skunk Anansie, Mattafix, Ray Gelato gibi birçok dünyaca ünlü sanatçının İstanbul’a booking ve organizasyonlarını gerçekleştirdim.

2003 yılında ikinci köpeğim Rasta hayatıma girdi.Müzik yazarlığı, kulüpler, konserlerden sonra hayatımın ikinci devresinde tamamen ve sadece köpeklerle ilgilenmeyi seçtim.
Cesar Millan’ın yanına, Kaliforniya’ya gidip Dog Psychology Center’da eğitim aldım. Köpeklerin psikolojilerin anlayarak onlarla iletişime geçmenin önemini; ayrıca enerjinin bizim ve köpeklerin hayatında ne kadar büyük bir yere sahip olduğunu Cesar Millan ile tecrübe etmek benim için çok önemli bir adım oldu.

Ben de topraklanmadan nefes egzersizlerine, meditasyondan kuantum düşünce tekniğine kadar; haşır neşir olduğum tüm bu konuları köpekleri rehabilite etmeye, köpekleri dengeli ve pozitif zihin yapısına geçirmeye, bireylerin köpeklerini eğitirken onların psikolojilerini bozmadan ve hiçbir şekilde baskı uygulamadan can dostlarımızın yeteneklerini göstermelerine yardımcı oluyorum.

  • Programımız 14.00 - 17.00 saatleri arasında sürecek olup, katılım kişi bedeli 450 TL + KDV’dir.

  • Seminer kayıt kontenjan yoğunluğuna bağlı, Suadiye Merkezimizde ya da Suadiye Otel Toplantı salonlarında gerçekleşecektir.

  • Kayıt için kayıt formu doldurulması ve formda yer alan banka hesap numaralarına ödemenin yapılması gerekmektedir.

  • Kayıtlar form ve ödeme önceliği dikkate alınarak kontenjanlandırılacaktır.