TARİH

17 Mayıs 2019 / 19.00 – 22.00

KATILIM ÜCRETİ

250 TL

ETKİNLİK MEKANI

Bahariye / Kadıköy

RESİM TERAPİSİ İLE SOSYAL MEDYA VE DİĞER TEKNOLOJİ BAĞIMLILIKLARINI YÖNETEBİLME ATÖLYE ÇALIŞMASI
‘’Dışavurumcu Sanat Destekli Workshop’’

Kapsam:
Atölyemizde resimlerle hayatlarınızda mucizeler yaratmaya var mısınız?
Bütün sanatlarda, insanı şaşırtan bir yan vardır.
Sanatsal faaliyetlerde bulunmanın bir yanı sorunlarımızı fark edebilmektir diyebiliriz. Üstelik bunları yaparken becerilerimizin olması önkoşul değildir. Sadece, potansiyel sanatçılara, ya da, sanata ilgisi ve doğuştan yeteneği olanlar için değildir.Terapide sanat amaç değil, araçtır. Eli kalem tutan herkes sanatla terapi yapabilir.

Sanat, içe atılmış ya da içe alınmış tüm yaşantıların şu andaki yaşantılarımıza etkilerini ortaya koyan bir dışavurumcudur. Kişinin iç dünyasına yaptığı yolculuklar sırasında tecrübe ve bilgisinin de içinde olduğu yaratıcı bir ürünü meydana getirme çabasıdır. Dışavurum yolu olarak sanat, içe birikenlerin yüceltilmesi yoluyla estetik bir varoluş potansiyeli oluşturur.

Sanat yolu ile ortaya çıkan ürünle neler yapılacağı, onun iyileştirici gücünün nasıl yararlanılacağı sanat ve terapinin birleştiği nokta olmaktadır. Sanatla terapi ise, kişinin kendi öznel yaşantısı ile kendi ihtiyaçlarını görebilme sürecidir. Yani iç dünyaya dışarıdan bakma, anlamlandırma ve yorumlamadır. Kişinin kendine başka bir “ben”den bakma ve onu tanıma çabasıdır.

Amaç:
Bu çalışmalar özel bir sanat veya eğitim alt yapısı gerektirmez. İşi ve uğraşı ne olursa olsun, sanatla terapi çalışmalarında üretkenlik ve yaratıcılığın arttığı bir etkileşim söz konusudur. Kişi çevresine özgürce bakabilmeyi yaşantılarını estetik biçimlerde tanımlama ve ifade edebilmeyi geliştirir.

Çünkü “Herkes biraz sanatçıdır.

Sanat öğelerinin, yaratıcı süreç, insan gelişimi, davranış, kişilik ve akıl sağlığı arasındaki destekleyici ve besleyici etkileşimine işaret eden Sanat Terapisi, uzmanlarımızın ve sanatçılarımızın rehberliğinde, katılımcılarımızın görsel ve plastik sanatın dilini kullanarak ifadeler oluşturmasını içerir. Bu ifadeler ve ifadelerdeki anlamların keşfini içeren sürecin aracılığı ile farkındalığın artması; bilişsel becerilerin gelişmesi; stres, yas, depresyon, kayıp, travmatik deneyimler, yaşamın içerisinde karşılaştığımız zorluklar (iş değiştirme, boşanma, şehir değişiklikleri, iletişim problemleri, öfkeyi kontrol edememe… ) ile başa çıkılması ve öz-güvenin geliştirilmesine zemin sağlayan en estetik terapi türüdür.

Bu iç yolculuk serüvenini daha yakından görmek, düşünmek ve konuşmak için bize katılın ve kendi eserinizin ve yaşamınızın sanatçısı olun.

Çalışmanın Şekli ve Katılım:

• Atölye, Davranış Bilimi Uzmanlarımız ve Görsel Sanat Yönetmenlerimizin eşliğinde gerçekleşecektir.
• Atölye çalışmasının tüm malzeme ve dökümantasyonları programımıza dahildir.
• Katılımcıların sanatsal yetenekleri olması aranmamaktadır, Atölye bir kişisel farkındalık atölyesidir.
• Kayıt önceliği kontenjan kısıt sıralamasına göre alınacaktır.
• Tüm katılımcılarımıza Mytology Gelişim Katılım Sertifikası tanzim edilmektedir.
• Kayıt formu ve Ayrıntı bilgi için web sitemizden online destek alabilir,
• 0850 840 0 545 nolu telefonumuzdan gelişim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bu Etkinliği Beğendiniz mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler:

16 Mayıs 2019

16 Mayıs 2019

16 Mayıs 2019