Seda Kaya Güler ile Aşkın İki Yüzü; Kadın ve Erkek Olma Halleri

  • Tarih: 6 Mart 2019 Çarşamba
  • Mekan: Elite World İstanbul Hotel
  • Süre: 19:00 - 22:00
  • Katılım Bedeli: 450 TL

“Merhaba…
Ben Seda Kaya Güler…
Aşkın Hayatımızdaki Yerini Sorgulamak İçin Buradayım….
Biliyorsunuz Aşkın Anlamı Kadın Ve Erkek İçin Çok Farklı.
Simone De Beauvoir’e Göre Onları Ayıran Başlıca Anlaşmazlık Kaynaklarından Biri De Bu Zaten…

Peki Ne Bu Fark?
Lord Byron’a Göre Şu: Aşk, Erkeğin Yaşamının Yalnız Bir Parçası, Kadınınsa Tümü…
Nietzsche Daha Da İleri Gitmiş Ve Şöyle Buyurmuş: «Kadın İçin Aşk Bağlılık Değil, Hem Ruhu Hem De Bedeniyle, Tam Olarak Kendini Vermesidir.
Erkek İse, Kadından Bu Aşkı Bekler, İster, Ama Kadından Beklediği Duyguyu Kendisi İçin Varsaymaz. Aynı Koşulsuz Teslim Oluşu Onaylayan Erkekler Çıksa Bile Bunlara Erkek Denmez.” diyor Seda Kaya Güler…
“İşte Benim De Tam Olarak Üzerinde Durmak İstediğim Yani Sorgulamak Ve Kafanımızı Bulandırmak İstediğim Konu Da Bu…
Toplumun Kadın Ve Erkek İçin Uygun Bulduğu Roller Ve Davranış Biçimleri.
Yani Toplumsal Cinsiyet. Kadın Ve Erkek Olma Halleri…
Aşka Evliliğe Cinselliğe Bakışımız İşte Toplumun Bize Yüklediği Bu Hallerden Kaynaklanıyor.”
“Uzman, Doktor Ya Da Guru Değilim Ama Söylediklerinin Özetini Ve En Çarpıcı Taraflarını Aktarmak İşim Olduğu İçin Onlar Kadar Bilgi Sahibiyim…”
38 Yıllık Gazetecilik hayatında öğrendiklerini süzgeçten geçirip, gözlemleri ve deneyimleri ile dinleyicilerine aktaracak Seda Kaya Güler…

Konuşmacı Biyografisi

Seda Kaya Güler

Seda Kaya Güler 1958 yılında dünyaya gelmiştir. Çocukluk ve gençlik yılları İzmir’de geçmiş, ardından İstanbul’a yerleşmiştir. Aslen Elazığ doğumludur.
Küçük yaşlarda gazeteci olmaya karar verdiğini belirten Seda Kaya Güler, Üsküdar Kız Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından efsane dergi Karınca’da Duygu Asena’nın yardımcısı olarak işe başlamıştır.

Karınca Örgü, dekorasyon ve moda gibi bölümlerin yazı işleri müdürlüğünü üstlenmiştir. Daha sonra Hıncal Uluç ile birlikte çalışmış, Erkekçe dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yapmıştır. Ardından Rapsodi dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmış ve Sabah Gazetesinde melodi dahil olmak üzere bütün eklerinin yayın yönetmenlik görevini üstlenen Seda Kaya Güler Sabah Grubuna ait o dönemde Gelin dergisi, Sofra dergisi, Bebeğim ve Mimoza gibi dergileri çıkartmıştır.
Tv8’de günlük yayınlanan Gözümüzden Kaçmayanlar, haftalık Söz Kadınların programı, Digitürk Elmax’ta Ünlülerle Aşk’a Dair programı gibi programları hazırlamış ve sunmuştur. Günümüzde Yeni Asır’da köşe yazarlığı yapmıştır.

Bugüne kadar Erkekte Kadın Korkusu, Aşk Seks ve Kadınlara Dair, Aşk, İş ve Kadınlara Dair, Aşk Eski Bir Yalan, Genç Kızlar ve Aşka Dair, Köpük Annem ve Ben ile Kıpkırmızı isimli kitaplara imzasını atmıştır. TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu üyesidir. 2017 yılında eşi Zeki Güler yaşamını yitirmiştir.

  • Etkinliğimiz 19.00 - 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek olup kahve molası ve ikramlar dahil katılım kişi bedeli 450 TL’dir.

  • Kayıt için kayıt formu doldurulması ve formda yer alan banka hesap numaralarına ödemenin yapılması gerekmektedir.

  • Kayıtlar form ve ödeme önceliği dikkate alınarak kontenjanlandırılacaktır.